The Andy Warhol Diaries – Fotografiska Tallinn E-pood

The Andy Warhol Diaries

34,00 

See rahvusvaheline kirjanduslik sensatsioon pöörab tähelepanu Ameerika kultuuri ühele mõjukamale ja vastuolulisemale tegelasele. Warholi ajakiri, mis on täis šokeerivaid tähelepanekuid rikaste, kuulsate ja vapustavate inimeste elude, armastuste ja karjääri kohta, on lõputult lõbus ja põnev.

Andy Warholi päevikud, mis ulatuvad 1970. aastate keskpaigast kuni vaid paar päeva enne tema surma 1987. aastal, on kokkuvõte enam kui 20 000 leheküljelisest kunstniku päevikust, mida ta dikteeris iga päev Pat Hackettile. Selles annab Warhol meile ülima lavataguse pääsu praktiliselt kõigele, mis maailmas toimus – nii kõrgel kui ka madalal –, sealhulgas kunstimaailma rokkstaaridele Jean-Michel Basquiat, Francis Bacon, Salvador Dali ja Keith Haring.

Warholil oli midagi öelda kõigi kohta, kes tema tee ristusid, olgu selleks Lou Reed või Liberace, Patti Smith või Diana Ross, Frank Sinatra või Michael Jackson. Tõeline kultuuriartefakt, Andy Warholi päevikud võrdub kunstniku – ja ajastu – portreega, erinevalt teistest.